Kontakt
NOWE REALIZACJE | BUDOWNICTWO PRZEMYSŁOWE

PYSKOWICE K. GLIWIC

CENTRUM DYSTRYBUCYJNE ROSSMANN

W październikowym wydaniu miesięcznika branżowego Builder, w sekcji NOWOCZESNA PREFABRYKACJA 2022, znajduje się artykuł poświęcony zastosowaniu prefabrykatów betonowych w budownictwie mieszkaniowym. Zapraszamy do lektury.

 • wskaźnik
  30

  DŁUGOŚĆ DŹWIGARÓW SPRĘŻONYCH DACHOWYCH

 • wskaźnik
  1000

  ILOŚĆ ELEMENTÓW PREFABRYKOWANYCH WYKORZYSTANYCH PODCZAS BUDOWY

 • wskaźnik
  500

  ILOŚĆ PRZEWIEZIONYCH ELEMENTÓW DZIĘKI POMOCY TRANSPORTU BETARD

 • wskaźnik
  200

  PRACOWNICY WSPÓŁPRACUJĄCYCH Z BETARD NA PLACU BUDOWY

[5] GALERIA REALIZACJI

[7] WYRÓZNIONE PRODUKTY

BUDOWNICTWO MIESZKANIOWE, PREFABRYKACJA BETONOWA, PEŁNA PREFABRYKACJA

OPIS REALIZACJIW połowie 2022 roku zakończyliśmy dostawy prefabrykatów na potrzeby rozbudowy hali magazynowej wysokiego składowania oraz zaplecza biurowego. Kompleks w Pyskowicach zyska dodatkowe 18 tys.m2 powierzchni.W połowie 2022 roku zakończyliśmy dostawy prefabrykatów na potrzeby rozbudowy hali magazynowej wysokiego składowania oraz zaplecza biurowego. Kompleks w Pyskowicach zyska dodatkowe 18 tys.m2 powierzchni.Na budowę dostarczyliśmy blisko 1000 elementów prefabrykowanych, w tym sprężone elementy takie jak dźwigary i płatwie tworzące sprężoną konstrukcję dachu. Ze względu na ponadgabarytowe wymiary elementów zorganizowano specjalistyczne transporty z konieczną awizacją i pozwoleniem na przejazd. Wśród nietypowych elementów były doki o niestandardowych wymiarach 3,45 x 3,7m. Ich transport odbywał się na specjalnej formie ze względu na większą szerokość niż szerokość naczepy. Wyprodukowaliśmy również dźwigary sprężone o długości 30m!TECHNOLOGIA→ TU ZASTOSOWANIE ZNAJDUJĄ MIĘDZY INNYMI ŚCIANY PEŁNE NOŚNE, JAK RÓWNIEŻ ŚCIANY WARSTWOWE ELEWACYJNE Z WYMAGANĄ WARSTWĄ OCIEPLENIA ZAPEWNIAJĄCĄ IZOLACYJNOŚĆ CIEPLNĄ PRZEGRODY.→ TU ZASTOSOWANIE ZNAJDUJĄ MIĘDZY INNYMI ŚCIANY PEŁNE NOŚNE, JAK RÓWNIEŻ ŚCIANY WARSTWOWE ELEWACYJNE Z WYMAGANĄ WARSTWĄ OCIEPLENIA ZAPEWNIAJĄCĄ IZOLACYJNOŚĆ CIEPLNĄ PRZEGRODY.→ TU ZASTOSOWANIE ZNAJDUJĄ MIĘDZY INNYMI ŚCIANY PEŁNE NOŚNE, JAK RÓWNIEŻ ŚCIANY WARSTWOWE ELEWACYJNE Z WYMAGANĄ WARSTWĄ OCIEPLENIA ZAPEWNIAJĄCĄ IZOLACYJNOŚĆ CIEPLNĄ PRZEGRODY.

FILM Z MONTAŻUWartym uwagi są ściany trójdzielne wykonane w technologii betonu płukanego. Technologia polega na zastosowaniu specjalistycznych domieszek, chemii powierzchniowej, opóźniającej dojrzewanie betonu, a w kolejnym etapie produkcyjnym za pomocą wody pod ciśnieniem usunięciu warstwy wierzchniej betonu. Ta metoda pozwala na uzyskanie ciekawego wykończenia architektonicznego, w postaci widocznych kruszyw użytych w produkcji ścian. Do produkcji ścian zastosowano kruszywa bazaltowe oraz granitowe.Wartym uwagi są ściany trójdzielne wykonane w technologii betonu płukanego. Technologia polega na zastosowaniu specjalistycznych domieszek, chemii powierzchniowej, opóźniającej dojrzewanie betonu, a w kolejnym etapie produkcyjnym za pomocą wody pod ciśnieniem usunięciu warstwy wierzchniej betonu. Ta metoda pozwala na uzyskanie ciekawego wykończenia architektonicznego, w postaci widocznych kruszyw użytych w produkcji ścian. Do produkcji ścian zastosowano kruszywa bazaltowe oraz granitowe.

UDOSTĘPNIJ:

 • Udostępnij pocztą
 • Udostępnij linkedin
 • Udostępnij facebook
 • Udostępnij instagram

INFORMACJE O REALIZACJI

 • info

  TERMIN REALIZACJI

  2022

 • info

  MIEJSCE REALIZACJI

  Pyskowice

 • info

  GENERALNY WYKONAWCA

  Commercecon

 • info

  TERMIN REALIZACJI

  Dźwigary sprężone dachowe
  Płatwie dachowe
  Belki żelbetowe
  Słupy prefabrykowane pełne
  Płyty sprężone kanałowe HCU
  Ściany podwalinowe
  Doki prefabrykowane
  Ściany oporowe

 • info

  TERMIN REALIZACJI

  Produkcja
  Transport
  Projektowanie
  Montaż

 • info

  TERMIN REALIZACJI

  oferty@betard.pl

REKRUTACJA

ZOBACZ WSZYSTKIE NASZE DOKUMENTY

W sekcji do pobrania znajdziesz dokumenty związane z naszymi produktami. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi treściami.